7 نکته مهم در خرید تفنگ هاتسان

7 نکته مهم در خرید تفنگ هاتسان : یکی از انواع تفنگ بادی ، تفنگ بادی هاتسان می باشد که  از محصولات شرکت هاتسان ساخت کشور ترکیه می باشد. تفنگ های هاتسان با ساختار شلیک فنر پیستون ،نیترو پیستون برای گزینه خوب و مناسبی برای شکار و هدف زنی می باشند. این نوع نفنگ خود به انواع مختلفی تقسیم می شود که دارای قیمت های و کارایی های متفاوتی می باشد. اگر شما از افرادی هستید که علاقه مند به تفنگ بادی می باشید می توانید از فروشگاه اینترنتی شاه شکار تفنگ خود را خریداری کنید. در این مقاله می خواهیم به انواع تفنگ هاتسان و نکات مهمی که به هنگام خرید آن باید توجه کنیم بپردازیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید:

تفنگ هاتسان چه نوع تفنگی می باشد؟

 یکی از انواع تفنگ بادی تفنگ هاتسان می باشد این تفنگ، به دلیل کیفیت و توان تولیدی بالا مورد توجه قرار گرفته و به دو شکل فنر پیستون و تفنگ بادی نیترو پیستون وجود دارد . از تفنگ بادی هاتسان بیشتر برای شکار و هدف‌زنی استفاده می‌کنند. از خصوصیات آن می‌توان به داشتن وسایل جانبی زیاد و قابل دسترس مثل(دوربین، صدا خفه‌کن و قنداق‌های مختلف) و فنر‌بندی قدرتمند اشاره کرد.

تفنگ هاتسان چه ویژگی هایی دارد؟

جالب است بدانید که تفنگ بادی هاتسان چهار نوع ساختار شلیک دارد. فنرپیستون، نیتروپیستون، تفنگ پی‌ سی‌ پی هاتسان ، کپسول یکبار مصرف کربن‌دی‌اکسید. روش‌های مسلح شدن در این نوع تفنگ بادی کمرشکن، اهرم از عقب، اهرم از بغل، زیربازشو، لوراکشن می‌باشد. روش تنظیم شات در آن بوسیله رگلاتور و فشارشکن است و دارای کالیبرهای 5/4 و 5/5 می‌باشد. لوله‌های بکار رفته در تفنگ بادی هاتسان از دونوع رایفل و شرود و نوع قنداق در آن مونت‌کارلو و تامب‌هول با جنس‌هایی نظیر چوب، فلز و فایبرگلاس است.

7 نکته مهم در خرید تفنگ هاتسان

تفنگ بادی دیانا ۳۵۰ مگنوم

خرید تفنگ بادی کرال کاناس

تفنگ بادی هاتسان دارای فنربندی قدرتمندی می باشد

تفنگ های بادی هاتسان دارای فنربندی بسیار قدرتمندی هستند که به شما امکان می دهد با یک بار پر کردن تفنگ، شلیک بسیار قدرتمندی داشته باشید. تفنگ بادی هاتسان از نظر توان تولیدی می تواند با مدل های قدرتمند پی سی پی رقابت کند و برای سطح خود و تفنگ های فنری کاملا از مدل های دیگر پیش است.

تنوع قنداق تفنگ بادی هاتسان

این مدل تفنگ ها دارای مدل های قنداق مختلف و قابل تعویض هستند که می توانید برای شرایط مختلف، مدل های متفاوتی را انتخاب کنید. جنس قنداق ها نیز متفاوت است و از مدل های چوبی، فلزی و فایبرگلاس موجود در بازار می توانید برای تفنگ بادی هاتسان خود بهره بگیرید.

داشتن لوازم جانبی زیاد و در دسترس

به دلیل استفاده زیاد از تفنگ بادی هاتسان در کشور، لوازم جانبی زیادی همانند صدا خفه کن، دوربین و قنداق این مدل تفنگ در بازار موجود است.

انواع تفنگ هاتسان

باید بگوییم تفنگ بادی هاتسان در مدل های مختلفی در بازار ایران وجود دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر بفرد و خاص خود هستند که از نظر کالیبر نیز متفاوت هستند ساچمه‌هایی که برای تفنگ بادی هاتسان استفاده می‌شوند دارای کالیبرهای متفاوتی هستند و بیشترین کالیبرها 5/4 ، 5/5 ،35/6 می‌باشد که با توجه به کاربرد و مورد استفاده، ساچمه مورد نظر انتخاب می‌شود. در این قسمت از مقاله به  انواع کالیبر‌های مورد اسستفاده در تفنگ بادی هاتسان می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد:

کالیبر5/4 :

این کالیبر در مواقعی برای شکار استفاده می‌شود. ساچمه‌هایی با این کالیبر برای تفریح و تیراندازی استفاده می‌شوند. کالیبر 5/4 دارای سرعت و نفوذ بالا است ولی انرژی کمتری نسبت به کالیبر‌های دیگر دارد.‌

کالیبر5/5 :

این کالیبر برای شکار مناسب است و برخلاف کالیبر 5/4 سرعت و نفوذ کم ولی انرژی و قدرت بالایی دارد. هر چقدر انرژی بیشتر باشد ضربه وارد شده به هدف بیشتر است.

کالیبر35/6 :

این کالیبر بیشتر برای شکار استفاده می‌شود و سرعت و نفوذش از دو کالیبر ذکر شده در بالا کمتر ولی انرژی و قدرت بیشتری دارد. از آنجایی که خطرناک است باید با داشتن مجوز از آن استفاده شود.

7 نکته مهم در خرید تفنگ هاتسان که باید به آن توجه کنید

1. توجه به قدرت و توان تفنگ بادی هاتسان

به هنگام خرید تفنگ هاتسان باید توجه کنید که هدفتان چیست و باتوجه به آن یکی از انواع تفنگ های بادی هاتسان را نتخاب کنید. مثلا اگر تفنگ هدف زنی م یخواهید باید با توجه به کاربری آن توان تفنگ را انتخاب کنید و اگر تشک شکاری می خواهید باید از تفنگ هایی استفاده کنید که با توجه به شکارتان مشخص می شود. برخی ار تفنگ های هاتسان برای شکار پرنده ها مناسب می باشد و برخی دیگر برای حیوانات بزرگ و عظیم الجثه.

2. توجه به میزان دقت دوربین و هدف زنی تفنگ بادی هاتسان

یکی دیگر از نکات مهم برای خرید تفنگ هاتسان توجه به میزان دقت دوربین این نوع تفنگ می باشد. مثلا برای هدف زنی و شکار حیوانات کوچک این نوع تفنگ های بادی باید از دقت بالایی برخوردار باشند و دوربین های قوی داشته باشند به هنگام خرید حتما با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید.

3. طراحی قنداق تفنگ بادی هاتسان

طراحی قنداق تفنگ بادی هاتسان روی عملکرد آن تأثیر می­گذارد؛ زیرا یک قنداق خوب به خوبی با تیرانداز جور شده و هنگام تیراندازی به هدف به تعادل او کمک می­کند. قنداق­ های بهتر پرداخت و رنگ با دوامی داشته و با توجه به فاکتورهای آناتومیکی انسان، در شکل های ارگونومیکی پیچیده­ای تراشیده می­شوند. قنداق تفنگ های بادی که مخصوص مسابقات هستند، به منظور تنظیم ابعاد آن برای تیراندازهای مختلف، قسمت­های مکانیکی قابل تنظیمی دارند. استفاده از چو ب­های مختلف در ساخت قنداق، غیر از پارامتر وزن بیشتر به ظاهر آن مربوط می­شود.

4.  دقت به ماشه

ماشه یکی از قطعات اساسی در تفنگ بادی هاتسان می باشد و توجه به ماشه این نوع تفنگ به هنگام خرید آن بسیار مهم می باشد. تیراندازی با ماشه خوب در تفنگ بادی هاتسان تجربه متفاوت از تیراندازی با ماشه اسلحه گلوله ­زن را فراهم می­کند. زیرا در تفنگ بادی ماشه در دو مرحله­ چکانده می­شود و معمولا به نیروی چکاندن کمتری نیاز دارد. تیراندازان مسابقه­ ای برای داشتن کمترین تاثیر در هدف­ گیری، نیروی چکاندن بسیار کم را ترجیح می­دهند؛ اما شکارچیان تمایل به نیروی چکاندن ماشه بیشتری دارند. میزان این نیرو توسط پولیش کردن قطعات داخلی ماشه و نیز پیچاندن پیچ مخصوص زیر آن، قابل تنظیم است.

5. تعیین بودجه و قیمت تفنگ بادی هاتسان

عوامل مختلفی نظیر مکانیزم شلیک، مکانیزم مسلح شدن، کالیبر، توان، جنس بدنه،  و… در تعیین قیمت تفنگ بادی  هاتسان موثر می باشد. شرکت های سازنده این محصولات، آن ها را با قیمت های گوناگونی به بازار عرضه کرده اند و به طور کلی قیمت این محصولات بین 200 هزار تومان تا 5 میلیون تومان است.

با توجه به تنوع قیمت وسیع تفنگ های بادی هاتسان ، یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید این تفنگ ها لازم است به آن توجه داشته باشید، تعیین میزان بودجه است که به شما کمک می کند تا از میان محصولات متنوع موجود در بازار، سریع تر محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

6. خوش دست بودن تفنگ

حتما قبل از خرید تفنگ را در دستان خود قرار دهید و جابجا کنید و با آن ژست تیراندازی بگیرید تا متوجه خوش دست بودن آن شوید و به این نکته برسید که تفنگ مناسبی می تواند برای شما باشد و خریداری کنید. به هیچ عنوان از روی ظاهر تفنگ خرید خود را انجام ندهید.

7. فروشگاه خرید تفنگ معتبر

برای خرید تفنگ هاتسان به یکی از نکات مهمی که باید توجه کنید مکان و فروشگاهی می باشد که می خواهید تفنگ خود را از آنجا خریداری کنید. سعی کنید برای خرید تفنگ هاتسان خود از فروشگاههای معتبر و دارای مجوز فروش خریداری نمایید و از افراد مشکوک این نوع اسلحه را تهیه نکنید زیرا در آینده برای شما مشکلاتی را به همراه خواهدداشت. یکی از فروشگاه های فروش معتبر تفنگ فروشگاه شاه شکار می باشد که می  توانید برای خرید انواع تفنگ بادی و انواع تفنگ هاتسان اقدام نمایید.